RAL

ralRAL – dažniausiai naudojama spalvų paletė

RAL spalvų paletė buvo sukurta 1925 metais Vokietijoje, o šiandien tai yra pati populiariausia spalvų paletė visoje Europoje bei už jos ribų. RAL spalvomis yra dažomos metalinės konstrukcijos, plokštės, durys, ir t.t. Klientams, ieškantiems tinkamiausios produkcijos spalvos ši paletė leidžia kur kas paprasčiau rasti tinkamiausius pasirinkimus. Šios paletės pavadinimas – tai vokiško žodžių junginio „Reichs-Ausschuß für Lieferbedingungen und Gütesicherung” trumpinys, kuriuo paletė yra vadinama iki šių dienų.

RAL Classic

1927 metais buvo patvirtinta RAL spalvų paletė, kurią sudarė 40 spalvų, tačiau ilgainiui buvo įtraukti ir pagrindinių spalvų (geltonos, oranžinės, raudonos, violetinės, mėlynos, žalios, pilkos, rudos ir juodos) atspalviai. Kiekvienas atspalvis yra pažymėtas keturiais skaitmenimis, kurie leidžia išvengti painiavos užsakant tam tikrų spalvų gaminius.

RAL Design

1993 metais buvo sukurta nauja RAL sistema, kurioje spalvų gama buvo gerokai platesnė nei RAL Classic paletėje. Naująją kolekciją sudarė net 1625 spalvos.

RAL Effect

RAL Effect – tai spalvų paletė, kurią sudarė ne tik matinės, bet taip pat ir blizgios spalvos (šią paletę sudaro 420 matinių ir 70 blizgių spalvų). Tai yra pirmoji spalvų paletė, kuri yra skirta vandens pagrindo dažams.

RAL Plastics

Ši spalvų paletė yra pritaikyta plastiko gaminiams. Skiriamos dvi pagrindinės RAL Plastics paletės: tai – RAL Plastics P1 (ją sudaro 100 populiariausių RAL Classic spalvų) ir RAL Plastics P2 (šią paletę sudaro 200 RAL Design spalvų).

RAL Classic paletė šiuo metu yra pati populiariausia – ji buvo sukurta miltelinio dažymo sistemoms bei lako dangoms, todėl spalvų paletės pritaikymo galimybės yra tikrai nemažos. Šios standartinės spalvų paletės dažnai naudojamos architektūros dizaine, parenkant spalvas medienos, metalo gaminiams, įvairioms dangoms, ir t.t. Universali spalvų koduotė padeda paprasčiau pasirinkti tinkamas spalvas bei užtikrinti kokybę, todėl tai leidžia sukurti tiesiog nepriekaištingą interjerą ir eksterjerą.

DĖMESIO: dėl monitoriaus spalvų nustatymų ekrane matomos spalvos gali nežymiai skirtis nuo brošiūroje pateiktų spalvų. Jei renkantis spalvas kiltų tam tikrų neaiškumų, susisiekite su klientų aptarnavimo specialistais.