Aliuminio dažymo technologija

Kai dažomas aliuminis, cinkas ar kiti spalvotieji metalai, tenka susidurti su įvairiais iššūkiais. Vienas jų yra tai, kad atvirame ore ant spalvotųjų metalų susidaro plona plėvelė, neleidžianti dažams tinkamai sukibti. Taigi, jei norima dažyti šiuos metalus, svarbu pasirūpinti, kad būtų pasirenkami tinkami dažai, ir šiandien tikrai negalime skųstis, kad asortimentas yra pernelyg menkas. Aliuminio dažymas nepareikalaus ypatingai daug pastangų, jei rinksitės tam skirtus dažus, ir tuomet beliks pasirūpinti tinkamu metalo paruošimu.

Svarbiausios metalų dažymo taisyklės

  • Nesvarbu, koks metalas yra dažomas, pirmiausia jį reikia nuvalyti. Jei aliuminio paviršius bus apdulkėjęs, riebaluotas ar aprūdijęs, tikrai neverta tikėtis puikaus rezultato. Bet kokie nešvarumai ar rūdys yra trukdžiai geram dažų ir metalo sukibimui, tad tokiais atvejais aliuminio dažymas gali pareikalauti nemažai pastangų, o rezultatas ne visada bus toks, kokio tikitės;
  • Gruntas dažniausiai yra pirmasis dažymo sluoksnis, tačiau gruntavimas ne visada yra būtinas. Svarbu atsižvelgti į tai, kokie aliuminio dažai yra pasirenkami – išsiaiškinkite, ar aliuminio dažymui bus reikalingas gruntavimas;
  • Kitas žingsnis – aliuminio dažymas. Dažymo technikų yra daug ir įvairių, tad pagalvokite, kuri jų galėtų būti pačia palankiausia. Nors metalai kartais yra dažomi teptuku arba voleliu, tačiau geriausių rezultatų galima pasiekti tada, jei dažai bus purškiami. Toks aliuminio dažymas gali padėti išvengti įvairių nelygumų, bus lengviau nudažyti kampus ir kitas sunkiai pasiekiamas vietas. Žinoma, svarbu paminėti  ir šios dažymo technikos trūkumą – purškiant dažus jie labiau taškosi, todėl pačiam dažymo procesui gali tekti ilgiau ruoštis.

Rinkitės specialius dažus

Aliuminio dažymas bus kur kas greitesnis, o rezultatai bus dar geresni, jei pasirinksite aliuminio dažymui pritaikytus dažus. Šiandien yra siūloma gana plati aliuminio dažų įvairovė, todėl galėsite pasirinkti labiausiai patinkančias spalvas, ir taip pat galėsite pasidomėti, koks aliuminio dažų gamintojas yra geriausiai įvertintas. Jei kiltų tam tikrų neaiškumų, visada galite kreiptis į pardavėjus, kurie jums patars, kokius dažus pasirinkti, ir ką daryti, kad aliuminio dažymas būtų dar sklandesnis, o rezultatai – dar geresni.

img_8800
2