Metalo apsaugai nuo atmosferos poveikio naudojamas dažymas. Dažymui naudojamos skirtingos technologijos. Viena ilgaamžiškiausių dangų – tai miltelinis dažymas. Didelė spalvų įvairovė, platus spalvų efektų spektras leidžia patenkinti įvairiausius poreikius. Dėl savo savybių miltelinis dažymas plačiai paplitęs statybose bei pramonėje.


Nuo atmosferos poveikio metalą galima apsaugoti dažymu. Metalo dažymui gali būti naudojamos įvairios technologijos, tačiau viena ilgaamžiškiausių yra miltelinis dažymas. Šio proceso metu metalinis paviršius dažomas sausais, miltelių formos dažais, kuriems yra suteikiamas neigiamas apie 10-90 tūkst. voltų elektrostatinis krūvis.
Plačios spalvų pasirinkimo galimybės, didelė spalvinių efektų įvairovė (blizgesys, tekstūra ir kt.) gali patenkinti įvairiausius poreikius. Tačiau miltelinis dažymas – tai ne tik išvaizda, bet kartu išskirtinis metalinio paviršiaus atsparumas. Šiuo metodu padengtas metalas tampa itin patvarus, atsparus mechaniniam poveikiui, agresyvioms klimato bei aplinkos sąlygoms, korozijai. Dažai išlaiko savo elastingumą net įvykus paviršiaus deformacijai. Visi šie privalumai ypač aktualūs statybose bei pramonėje, taip pat baldų, įvairių prietaisų ir langų gamintojams.

Dažai
Milteliniam dažymui skirtų dažų milteliai įprastai gaminami iš poliesterio, poliuretano, epoksidinės dirvos ir akrilo. Ruošiantis dažymui polimero granulės sumaišomos su keitikliu, pigmentais bei kitais cheminiais komponentais. Tuomet mišinys kaitinamas, ištiesinamas, atvėsinamas ir susmulkinamas į mažus gabalėlius. Šie maži gabalėliai yra sumalami. Taip gaunama dažų pudra, naudojama milteliniam dažymui.
Technologija
Metalo dažymas specialiais dažų milteliais yra skirtas ilgaamžiam, patikimam medžiagos paviršiaus apsaugojimui bei dekoravimui. Šis paviršiaus padengimo būdas gerokai skiriasi nuo tradicinio šlapio dažymo technologijos. Proceso metu sausi, įelektrinti milteliai užpurškiami ant nuvalyto, pasyvuoto ruošinio, todėl gerai padengia paviršių bei puikiai ant jo laikosi. Tuomet ruošinys patalpinamas į specialią dažymo kamerą, kur įkaista iki dažų lydymosi temperatūros – 160-190°C. Galiausiai, dažai išsilieja ir sukietėja, suformuodami estetišką, atmosferos poveikiui atsparią dangą.
UAB „JARDAS ir Ko“ automatizuota dažymo linija leidžia dažyti gaminius, kurių maksimalūs gabaritai yra 7500x1850x400 mm.
Kuo sausas dažymas skiriasi nuo šlapio?
- Nereikia tirpiklio. Šlapi dažai reikalauja tirpiklio, o miltelinis, sausas dažymas, – ne. Dėl šios priežasties miltelinio dažymo pagalba sukuriamas kietesnis paviršinis sluoksnis, geriau apsaugantis daikto paviršių nuo aplinkos veiksnių.
- Tolygus padengimas. Kai šlapi dažai tepami teptuku, jie gali nubėgti ar nuvarvėti . Tuo tarpu naudojant miltelinio dažymo technologiją dažų sluoksnis padengiamas storiau bei tolygiau.
Saugus aplinkai. Milteliniam dažymui skirtų dažų sudėtyje nėra jokių toksiškų medžiagų ar kenksmingų organinių junginių, todėl ši technologija laikoma mažiau kenksminga aplinkai lyginant su skystais dažais.

Aukščiausia kokybė
UAB „JARDAS ir Ko“ teikiama miltelinio dažymo paslauga atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Tai patvirtina QUALICOAT sertifikatas. Prieš kiekvieną dažymą specialioje laboratorijoje atliekami cheminio paviršiaus paruošimo proceso, dažyto paviršiaus testai. Dažant testinę plokštelę, taip pat matuojamas dažų sluoksnio storis, tikrinamas paviršiaus atsparumas smūgiams, tempimui, lenkimui ir t.t.
Milteliniam dažymui naudojame tik QUALICOAT sertifikatus turinčius architektūrinius dažus. Mūsų laboratorijoje aliuminis dažomas pagal RAL spalvų paletę. Ši paletė siūlo pakankamą spalvų skaičių, jog galėtumėte išsirinkti Jus tenkinantį variantą.
Miltelinis dažymas garantuoja ne tik puikios kokybės estetinį gaminio išbaigtumą. Tai technologija, suteikianti metaliniam paviršiui ilgaamžį atsparumą cheminiam bei mechaniniam poveikiui.