Miltelinis dažymas

Metalo apsaugai nuo atmosferos poveikio naudojamas dažymas. Dažymui naudojamos skirtingos technologijos. Viena ilgaamžiškiausių dangų – tai miltelinis dažymas. Didelė spalvų įvairovė, platus spalvų efektų spektras leidžia patenkinti įvairiausius poreikius. Dėl savo savybių miltelinis dažymas plačiai paplitęs statybose bei pramonėje.

sp-palete-002
sp-palete-001

Nuo atmosferos poveikio metalą galima apsaugoti dažymu. Metalo dažymui gali būti naudojamos įvairios technologijos, tačiau viena ilgaamžiškiausių yra miltelinis dažymas. Šio proceso metu metalinis paviršius dažomas sausais, miltelių formos dažais, kuriems yra suteikiamas neigiamas apie 10-90 tūkst. voltų  elektrostatinis krūvis.

Plačios spalvų pasirinkimo galimybės, didelė spalvinių efektų įvairovė (blizgesys, tekstūra ir kt.) gali patenkinti įvairiausius poreikius. Tačiau  miltelinis dažymas – tai ne tik išvaizda, bet kartu išskirtinis metalinio paviršiaus atsparumas. Šiuo metodu padengtas metalas tampa itin patvarus, atsparus mechaniniam poveikiui, agresyvioms klimato bei aplinkos sąlygoms, korozijai. Dažai išlaiko savo elastingumą net įvykus paviršiaus deformacijai. Visi šie privalumai ypač aktualūs statybose bei pramonėje, taip pat baldų, įvairių prietaisų ir langų gamintojams.

miltelinis dazymas

Dažai

Milteliniam dažymui skirtų dažų  milteliai įprastai gaminami iš poliesterio, poliuretano, epoksidinės dirvos ir akrilo. Ruošiantis dažymui polimero granulės sumaišomos su keitikliu, pigmentais bei kitais cheminiais komponentais. Tuomet mišinys kaitinamas, ištiesinamas, atvėsinamas ir susmulkinamas į mažus gabalėlius. Šie maži gabalėliai yra sumalami. Taip gaunama dažų pudra, naudojama milteliniam dažymui.

Technologija

Metalo dažymas specialiais dažų milteliais yra skirtas ilgaamžiam,  patikimam medžiagos paviršiaus apsaugojimui bei dekoravimui. Šis paviršiaus padengimo būdas gerokai skiriasi nuo tradicinio šlapio dažymo technologijos. Proceso metu sausi, įelektrinti milteliai užpurškiami ant nuvalyto, pasyvuoto ruošinio, todėl gerai padengia paviršių bei puikiai ant jo laikosi. Tuomet ruošinys patalpinamas į specialią dažymo kamerą, kur įkaista iki dažų lydymosi temperatūros – 160-190°C. Galiausiai, dažai išsilieja ir sukietėja, suformuodami estetišką, atmosferos poveikiui atsparią dangą.

UAB „JARDAS ir Ko“  automatizuota dažymo linija leidžia dažyti gaminius, kurių maksimalūs gabaritai yra 7500x1850x400 mm.

Kuo sausas dažymas skiriasi nuo šlapio?

  • Nereikia tirpiklio. Šlapi dažai reikalauja tirpiklio, o miltelinis, sausas dažymas, – ne. Dėl šios priežasties miltelinio dažymo pagalba sukuriamas kietesnis paviršinis sluoksnis, geriau apsaugantis daikto paviršių nuo aplinkos veiksnių.
  • Tolygus padengimas. Kai šlapi dažai tepami teptuku, jie gali nubėgti ar nuvarvėti . Tuo tarpu naudojant miltelinio dažymo technologiją dažų sluoksnis padengiamas storiau bei tolygiau.

Saugus aplinkai. Milteliniam dažymui skirtų dažų sudėtyje nėra jokių toksiškų medžiagų ar kenksmingų organinių junginių, todėl ši technologija laikoma mažiau kenksminga aplinkai lyginant su skystais dažais.

dazymas vilniuje

Aukščiausia kokybė

UAB „JARDAS ir Ko“ teikiama miltelinio dažymo paslauga atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Tai patvirtina QUALICOAT sertifikatas. Prieš kiekvieną dažymą specialioje laboratorijoje atliekami cheminio paviršiaus paruošimo proceso, dažyto paviršiaus testai. Dažant testinę plokštelę, taip pat matuojamas dažų sluoksnio storis, tikrinamas paviršiaus atsparumas smūgiams, tempimui, lenkimui ir t.t.

Milteliniam dažymui naudojame tik QUALICOAT sertifikatus turinčius architektūrinius dažus. Mūsų laboratorijoje aliuminis dažomas pagal RAL spalvų paletę. Ši paletė siūlo pakankamą spalvų skaičių, jog galėtumėte išsirinkti Jus tenkinantį variantą.

Miltelinis dažymas garantuoja ne tik puikios kokybės estetinį gaminio išbaigtumą. Tai technologija, suteikianti metaliniam paviršiui ilgaamžį atsparumą cheminiam bei mechaniniam poveikiui.

ralRAL – dažniausiai naudojama spalvų paletė

RAL spalvų paletė buvo sukurta 1925 metais Vokietijoje, o šiandien tai yra pati populiariausia spalvų paletė visoje Europoje bei už jos ribų. RAL spalvomis yra dažomos metalinės konstrukcijos, plokštės, durys, ir t.t. Klientams, ieškantiems tinkamiausios produkcijos spalvos ši paletė leidžia kur kas paprasčiau rasti tinkamiausius pasirinkimus. Šios paletės pavadinimas – tai vokiško žodžių junginio „Reichs-Ausschuß für Lieferbedingungen und Gütesicherung” trumpinys, kuriuo paletė yra vadinama iki šių dienų.

RAL Classic

1927 metais buvo patvirtinta RAL spalvų paletė, kurią sudarė 40 spalvų, tačiau ilgainiui buvo įtraukti ir pagrindinių spalvų (geltonos, oranžinės, raudonos, violetinės, mėlynos, žalios, pilkos, rudos ir juodos) atspalviai. Kiekvienas atspalvis yra pažymėtas keturiais skaitmenimis, kurie leidžia išvengti painiavos užsakant tam tikrų spalvų gaminius.

RAL Design

1993 metais buvo sukurta nauja RAL sistema, kurioje spalvų gama buvo gerokai platesnė nei RAL Classic paletėje. Naująją kolekciją sudarė net 1625 spalvos.

RAL Effect

RAL Effect – tai spalvų paletė, kurią sudarė ne tik matinės, bet taip pat ir blizgios spalvos (šią paletę sudaro 420 matinių ir 70 blizgių spalvų). Tai yra pirmoji spalvų paletė, kuri yra skirta vandens pagrindo dažams.

RAL Plastics

Ši spalvų paletė yra pritaikyta plastiko gaminiams. Skiriamos dvi pagrindinės RAL Plastics paletės: tai – RAL Plastics P1 (ją sudaro 100 populiariausių RAL Classic spalvų) ir RAL Plastics P2 (šią paletę sudaro 200 RAL Design spalvų).

RAL Classic paletė šiuo metu yra pati populiariausia – ji buvo sukurta miltelinio dažymo sistemoms bei lako dangoms, todėl spalvų paletės pritaikymo galimybės yra tikrai nemažos. Šios standartinės spalvų paletės dažnai naudojamos architektūros dizaine, parenkant spalvas medienos, metalo gaminiams, įvairioms dangoms, ir t.t. Universali spalvų koduotė padeda paprasčiau pasirinkti tinkamas spalvas bei užtikrinti kokybę, todėl tai leidžia sukurti tiesiog nepriekaištingą interjerą ir eksterjerą.

DĖMESIO: dėl monitoriaus spalvų nustatymų ekrane matomos spalvos gali nežymiai skirtis nuo brošiūroje pateiktų spalvų. Jei renkantis spalvas kiltų tam tikrų neaiškumų, susisiekite su klientų aptarnavimo specialistais.