Aliuminio palangės ir lauko palangės

Kokius pranašumus turi lauko palangės – aliuminio palangės?

Nedirbantiems statybų ar apdailos srityje dauguma palangių gali pasirodyti gana panašios arba praktiškai vienodos. Aišku, gali skirtis jų spalva, dydis, tačiau tai neatspindi pagrindinio palangių skirtumo, kuris priklauso nuo medžiagos, iš kurios jos yra pagamintos. Daugiausiai mūsų šalyje naudojamos ir pačios populiariausios yra pagamintos iš cinkuotos skardos. Tačiau toks populiarumas yra ne dėl išskirtinių savybių ar kokybės, o tiesiog dėl žemos kainos. Todėl norintieji išskirtinesnio arba aukštesnės kokybės varianto dabar renkasi aliuminio palanges. Pagrindinė šios medžiagos savybė, kuri ją padaro tokia universalia ir praktiška, tai jos visiškas atsparumas aplinkos sąlygoms. Kurios mūsų šalyje keičiasi nuolat priklausomai nuo metų laikų. Be to, aliuminis nebarška, priešingai, negu skarda. Tad nevargina papildomas triukšmas lyjant lietui. O ir pasirinkimo spalvų paletė yra be galo plati, kadangi aliuminis dažomas pageidaujama spalva, tad gali būti derinamas ir prie eksterjero.

Iš kokių medžiagų gaminamos palangės?

Pirmiausiai reikėtų atskirti lauko ir vidaus palanges, kurios turi pasižymėti visiškai skirtingomis savybėmis, todėl negali būti montuojamos viena kitos. Kadangi lauke reikia didelio atsparumo aplinkos poveikiui, o viduje gražaus estetinio vaizdo ir patogumo. Kambariuose populiariausios yra plastikinės arba medžio drožlių plokštės palangės. Kurios net ir savo išvaizda yra labai panašios ir neįgudusiai akiai gali būti sunkiai atskiriamos. Tai bene universaliausias pasirinkimas, nors kai kurie žmonės teikia prioritetą natūralaus medžio produktams. Aišku, gali pasitaikyti ir marmuro arba akmens produktų, tačiau jie rinkoje tikrai nedažni. Ir pasirenkami siekiant sukurti ypatingos prabangos įspūdį atitinkamoje aplinkoje. Paskutiniu metu sparčiai populiarėja lauko palangės – aliuminio palangės, kurios pasižymi aukšta kokybe ir išskirtinėmis savybėmis. Be to, savo populiarumo rinkoje dar nepraranda ir cinkuota skarda, kuri ilgą laiką buvo bene vienintelis ir dažniausias pasirinkimas. O norintieji išskirtinumo bei kitokio stiliaus gali rinktis natūralaus arba dirbtinio akmens bei klinkerio palanges lauke. Jos savo kaina bus tikrai brangesnės už kitus produktus, tačiau pasižymės aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu.

Ar daug kainuoja lauko palangėsaliuminio palangės?

Viskas priklauso nuo konkretaus varianto, kadangi dabar namuose neretai montuojamos individualių matmenų bei parametrų palangės. Aišku, aliuminis kainuos daugiau už įprastą skardą, tačiau ir savo savybėmis šios medžiagos yra nesulyginamos. Todėl nepatariama taupyti ir geriau rinktis kažkiek brangesnį, bet kokybiškesnį gaminį. Kadangi šiuo atveju kainų skirtumas ir dydis tikrai nėra drastiškas. Pagrindinis kainą lemiantis aspektas bus matmenys, nuo kurių ir priklausys galutinė suma. Kažkiek ją lemti gali ir pardavėjo pasirinkimas, kadangi panašus produktas skirtingose vietose kainuoja nebūtinai vienodai. Todėl norint kažkiek sutaupyti galima palyginti kelių įmonių pasiūlymus ir tik tuomet jau priimti galutinį sprendimą.